لیبل حرارتی

لیبل حرارتی چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

شاید سوال شما نیز باشد که لیبل حرارتی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لیبل حرارتی نوع دیگری از برچسب ها محسوب می شود که بدون نیاز به ریبون است. یعنی برای چاپ نیازی به جوهر ریبون ندارد. همانطور که می دانید برچسب ها برای چاپ متن و تصویر نیاز به ریبون دارند.

ریبون ورقه ای است که لایه ای نازک از جوهر بر روی آن قرار گرفته است که با قرار گیری در دستگاه لیبل پرینتر بر روی لیبل عملیات چاپ را انجام می دهد. لیبل حرارتی نسبت به دیگر لیبل ها که با استفاده از ریبون عملیات چاپ را انجام می دهند، کم رنگ تر هستند. این لیبل را می توان با استفاده از دستگاه های لیبل پرینتری که به روش گرما کار می کنند، متن مورد نظر خود را چاپ کرد. خب در ادامه شما را با انواع این لیبل ها و دیگر توضیحات لازم آشنا خواهیم کرد.

چاپ لیبل حرارتی Thermal Label

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، چاپ لیبل حرارتی بدون استفاده از ریبون است و با استفاده از گرمای دستگاه لیبل حرارتی عملیات چاپ را انجام می دهد. لیبل حرارتی همانند لیبل کاغذی است و بخاطر همین بسیاری از افراد این لیبل را با برچسب کاغذی اشتباه می گیرند. برای تشخیص لیبل حرارتی از کاغذی کافیست که با ناخن گوشه ای از این برچسب را خط بکشید اگر خط ایجاد شده تیره شد لیبل از نوع حرارتی است در غیر اینصورت از نوع کاغذی می باشد. این لیبل ها در تماس با حرارت نیز مانند شعله ی فندک سیاه و ناخوانا می شود.

کاربرد: از لیبل حرارتی برای مصارف فروشگاهی، بسته بندی های پروتئينی، فراورده های گوشتی، سبزیجات، میوه، آزمایشگاه ها و … از این محصولات استفاده می شود. این لیبل ها زیاد ماندگاری بالایی ندارند پس در هنگام خرید به این موضوع توجه کنید در صورتی که نیاز به محصولی با ماندگاری چاپ بالا برای محصولات خود دارید، نوع دیگر از لیبل ها را انتخاب کنید. از این برچسب می توانید برای چاپ بارکد، اسم محصول، تاریخ و دیگر مشخصات استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که نباید این لیبل ها را در معرض نور خورشید و گرما قرار دهید چرا که برچسب سیاه خواهد شد. این محصول نیز همانند لیبل کاغذی در برابر رطوبت، آب، سرما و … نیز از خود مقاومت نشان نخواهد داد.

حتما بخوانید: فروش عمده کاغذ رول حرارتی

لیبل حرارتی

انواع لیبل حرارتی Thermal Label

لیبل ها به سه دسته عادی، ريموويبل و ضد آب تقسیم می شوند.

انواع لیبل حرارتی از نطر چاپ: ليبل حرارتی مستقيم يا ليبل DT و ليبل انتقال حرارتی يا ليبل TT.

  1. ليبل حرارتی مستقيم يا ليبل DT: جنس این لیبل از پلاستیک و یا فویل است و چاپ را با المنت های گرمایی انجام می دهد. این گرما سبب ایجاد تغییرات شیمیایی در محصول شده و رنگ آن را از سفید به سیاه تغییر خواهد داد. این لیبل ها اگر در معرض گرما و نور خورشید قرار بگیرند خوانایی خود را از دست می دهند. این برچسب فقط از نوع چاپ سیاه و سفید است و چاپ رنگی ندارد. از این برچسب بیشتر در جهت رسید خرید، بلیط، ژتون و … استفاده می شود. کار کردن با این لیبل بسیار آسان می باشد.
  2. ليبل انتقال حرارتی يا ليبل TT: در این برچسب برای انجام چاپ از ریبون استفاده می شود و چون چاپ این محصول با استفاده از ریبون است بنابراین از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و همچنین گرما برخوردار می باشد. به این صورت که المنت های گرمایشی سبب ذوب شدن ریبون بر روی لیبل خواهند شد. این لیبل باید چاپ را با استفاده از دستگاه پرینتر های حرارتی انجام دهد. طول عمر چاپ با استفاده از این محصول بیشتر و کیفیت چاپ بالاتر است. با این لیبل می توان با انواع ریبون ها عملیات چاپ را انجام داد و در بسته بندی، برچسب محصولات و غیره از آن استفاده نمود. در این لیبل امکان خراب شدن تنظیمات ریبون زیاد است و لازم به نظافت منظم خواهد بود.

حتما بخوانید : قیمت کاغذ حرارتی هانسول کره

قیمت برچسب حرارتی

قیمت برچسب حرارتی را می توانید در فروشگاه اینترنتی لیبل لند یکی از بهترین ها در زمینه ی فروش اینترنتی، حضوری و تلفنی مشاهده کنید و با این فروشگاه لذت یک خرید خوب و مسرت بخش را تجربه خواهید کرد چرا که این مرکز لیبل و ریبون در کشور با فعالیت 10 ساله خود در زمینه ی فروش این محصولات جزء بهترین ها محسوب می شود و برای بهتر دیده شدن از هیچ مسیر و یا تلاش چشم نمی پوشد. بنابراین تمامی کالاهایی که در این فروشگاه به فروش می رسند از جمله لیبل حرارتی دارای مناسب ترین قیمت هستند که هم به صورت عمده و تک قابلیت خرید را خواهند داشت.

پشتیبانی 24 ساعته حتی در روز های تعطیل، تحویل به موقع محصول در محل در صورت خرید اینترنتی، تضمین کیفیت و تضمین قیمت، مشاوره رایگان قبل از خرید و … بخشی از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه خواهد بود.

 

Tags: , , ,